Serhatcan Yurdam
Henüz yorum yok

İD’e karşı yapılan hava operasyonu kameralara böyle yansıdı

Decrease Font Size Increase Font Size Boyutla Yazdır

ABD ve Arap ülkelerinden oluşan askeri koalisyonun, Suriye'de katliamcı İD örgütüne karşı dün yaptıkları hava saldırılarının bazı görüntüleri sosyal medyaya yansıdı

Ebu Kemal, Rakka, Deyr Zor, IŞİD

ABD ve müttefiklerinin İD’e karşı hava operasyonunun yansıdığı videodan ekran görüntüsü

 

Ebu Kemal'in uydu görüntüsü | Deyr Zor, Suriye / Google Haritalar

Ebu Kemal’in uydu görüntüsü | Deyr Zor, Suriye / Google Haritalar

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve kimi Arap ülkelerinden oluşan askeri koalisyon, kendilerini “İslam Devleti” (İD) adıyla tanımlayan katliamcı örgüte yönelik dün Suriye’de hava operasyonu başlattı.

İD’in Suriye’de güçlü olduğu belirtilen Deyr Zor ve Rakka illerinde yoğunlaşan operasyonda, hava saldırısı düzenlenen noktalardan biri de Ebu Kemal kasabasıydı.  İşte Ebu Kemal’deki o saldırı anları cep telefonu kameralarına yansıdı. Suriyeli aktivistlerin yönettiği bir Facebook sayfasında hava saldırılarıyla ilgili video görüntüleri yayınlandı. Kaydedilen o  görüntüler, Facebook’un haber servisi Newswire‘ın sayfasında da paylaşıldı.

 

 

Facebook Newswire, paylaşılan görüntülerin dün Suriye’de yapılan hava operasyonu sırasında, Deyr Zor’un Ebu Kemal kasabasında kaydedildiğini bildirdi. Ebu Kemal’in Irak sınırına yakın ve  stratejik açıdan da önemli olduğu belirtildiği paylaşımda, Suriyeli medya aktivistlerinin dün gerçekleşen hava operasyonunun ardından İdlib ve Rakka’da patlamalara şahit oldukları ifade edildi.