Serhatcan Yurdam
Henüz yorum yok

BJK Başkanı’nın cinsiyetçi sözlerine kadın taraftarlardan tepki

Decrease Font Size Increase Font Size Boyutla Yazdır

BJK Başkanı Fikret Orman'ın cinsiyetçi sözlerine Dişi Kartallardan tepki geldi.

"Dişi Kartallar", Fikret Orman'ın cinsiyetçi sözlerini bu fotoğraflarla kınadı

“Dişi Kartallar”, Fikret Orman’ın cinsiyetçi sözlerini bu fotoğraflarla kınadı                                                      Fotoğraf: Twitter / @disi__kartallar

 

Beşiktaş Jimnastik Kulübu (BJK) Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman‘ın kadınları aşağılayan sözlerine BJK’li kadınlardan tepki geldi. Beşiktaşlı kadın taraftar grubu “Dişi Kartallar” tarafından Twitter’da yapılan açıklamada, “Bu açıklama kadınlara yapılmış bir hakarettir” ifadeleri kullanıldı.

 

Fikret Orman: “Bunlar kız gibiler”

BJK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman BJK TV’de yaptığı konuşmada “Bursa dönüşü takımı protesto ettiler, adam gibi oynayın dediler. Bunlar kız gibiler, bireysel olarak karşımıza çıkamazlar” diye konuşmuştu.

Dişi Kartallar: “Kadınlara yapılmış bir hakaret”

İşte bu ifadeler, Beşiktaşlı kadınların sosyal medyada Orman’a tepki göstermesine sebep oldu. Dişi Kartallar’ın Twitter hesabında şu ifadalere yer verildi:

“Sayın Başkanımız Fikret Orman’ın kız gibi diye örnek vererek, küçümseyerek yaptığı talihsiz açıklama bizleri derinden üzmüştür. Sanırım başkanımız Fikret Orman Beşiktaşlı kızları iyi tanımıyor. En güzel Beşiktaş’ın kızları meşale yakar! En güzel Beşiktaş’ın kızları sever! Beşiktaş’ın kızları başkadır, farklıdır, herkes bunu böyle bilsin. Kimse bizleri küçümseyerek örnek vererek konuşmasın! “Kız gibi” demek ne demek biz neyiz? Bu açıklama kadınlara yapılmış bir hakarettir…”

 

Dişi Kartalların konuyla ilgili paylaştığı bazı tweetler şöyle: