Serhatcan Yurdam
Henüz yorum yok

Hapishanedeki hastalar için başlatılan imza kampanyasına destek artıyor

Decrease Font Size Increase Font Size Boyutla Yazdır

Hapishanedeki hastaların sağlık koşullarının düzeltilmesi için başlatılan imza kampanyasında 750’den fazla imza toplandı. İmza sayısı 1000’e ulaşınca kampanya dilekçesi Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e iletilecek.

Sosyal kampanya sitesi avaaz.org‘ta başlatılan imza kampanyasında 763 imza toplandı. İmzacılar “Hapisteki insanların sağlık durumlarından dolayı tahliye edilmelerine, Adli Tıp Kurumu değil hastaneler karar vermeli” diyor ve tutuklu hastaların tahliye edilmesini talep ediyor.

İmza sayısı 1000’e ulaşınca dilekçe Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e iletilecek.

“Bırakın hapishanelerdeki hastalar yaşasın!”

Kampanya dilekçesi şöyle:
“Katı kurallar kaldırılsın. Zira hastalık hızla ilerliyor. Hiç olmazsa evime gideyim. Son kez sobanın yanında uyuyayım.” Gülay Çetin, tedavi görmek için hapishaneden tahliye olmayı beklerken, 42 yaşında öldü. Sayın Sadullah Ergin, hasta mahpusların hayatının önündeki Adli Tıp Raporu engelini kaldırın. Hapisteki yüzlerce hasta insanın yaşaması, yapacağınız basit ve insani bir yasal düzenlemeye bakıyor! Hapisteki insanların sağlık durumlarından dolayı tahliye edilmelerine, Adli Tıp Kurumu değil hastaneler karar vermeli. Halen cezaevinde bulunan ağır hasta bütün mahpuslar en kısa sürede tahliye edilmesini sağlayın! Bırakın, hapishanelerdeki hastalar yaşasın!”
Kampanyaya destek vermek ve detaylı bilgi için buraya tıklayın.