Serhatcan Yurdam
Henüz yorum yok

Diyarbakır’da "Trans X Türkiye" atölyeleri

Decrease Font Size Increase Font Size Boyutla Yazdır

Trans bireylerin yeni medyada ortamlarında kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri için Diyarbakır’da çeşitli atölyeler düzenlenecek.

“Trans X Türkiye” isimli internet portalı, Diyarbakır’da düzenleyeceği üç farklı atölyeyle trans bireylerin yeni medya ortamlarını daha rahat kullanabilmesini amaçlıyor. Atölyeler internet, sosyal medya ve video alanında yapılacak.“Trans X Türkiye”nedir?blogger-image-966075840-1-300x300

 

Çeşitli LGBT örgütlerinin ortaklaşa yürüttüğü Trans X Türkiye projesi, Türkiye’deki trans bireyler hakkında ve onların haklarını desteklemek için oluşturulan bir internet portalı.
Trans X Türkiye projesinin amaçları şöyle:Ayrımcılık karşıtı araçlara sahip olmak, insan hakları savunucularının cesaretlendirilmesi, trans bireylerin yeteneklerini geliştirmek,trans kimliklerin desteklenmesi ve güçlendirilmesi, iyi örneklerin tanıtılması, trans bireyler açısından gerçeklerin gösterilmesi,elde edilen bilgi ve deneyimin paylaşılması.Atölyelerle içerik üretimi sağlanacak 

Diyarbakır’da düzenlenecek atölyelerle, trans bireyler yeni medya ortamları için haber ya da aktivizm odaklı içerik üretebilecek ve yarattıkları içeriğin yayılımını sağlayabilecek. Sümerpark Sosyal Yaşam Merkezi’nde 20 Temmuz’da internet, 21 Temmuz’da Sosyal medya, 22 Temmuz’da video atölyesi yapılacak. Atölyeler 12’de başlayacak.Atölyeler hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.