Serhatcan Yurdam
Henüz yorum yok

TESEV’den yeni anayasa süreci raporu ve barış süreci deklarasyonu

Decrease Font Size Increase Font Size Boyutla Yazdır

Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Demokratikleşme Programı, yeni anayasa sürecinde siyasi partilerin tekliflerinin incelendiği “Nasıl Bir Anayasaya Doğru Gidiyoruz?” başlıklı raporunu kamuoyu ile paylaştı. TESEV raporun yanı sıra Barış Sürecine Destek Deklarasyonu’nu da açıkladı.

TESEV Yönetim Kurulu Başkanı Can Paker’in yeni anayasa bağlamında barış görüşmelerini değerlendirdi; TESEV Danışmanı Etyen Mahçupyan, TESEV Demokratikleşme Programı Direktörü Özge Genç ve Hukukçu Mehmet Uçum da çalışmadan elde edilen bulguları paylaştı.

TESEV Yönetim Kurulu Can Paker, Kürt sorunun çözümü süreciyle ilgili, “Bugün geldiğimiz noktada Kürt meselesinin çözümü artık siyasetin elindedir. Biz TESEV olarak barış sürecini koşulsuz bir şekilde destekliyoruz. Girişimleri vesilesiyle tarafların Türkiye için çok olumlu bir süreci başlattıklarını ve yürütmekte olduklarını düşünüyoruz” dedi. (Kaynak: @tesev_dem)

TESEV’in yayınladığı “Nasıl Bir Anyasaya Doğru Gidiyoruz?” başlıklı rapora buradan, Barış Süreci Deklarasyonu’na buradan ulaşabilirsiniz.
Basın açıklamasını Twitter üzerinden canlı yayınlayan TESEV Demokratikleşme Programı’nın resmi hesabından yazılan tweetlerin derlemesini buradan takip edebilirsiniz.