Serhatcan Yurdam
Henüz yorum yok

HDK’nın 1. Genel Kurul Toplantısı

Decrease Font Size Increase Font Size Boyutla Yazdır

hdkHalkların Demokratik Kongresi (HDK), 12–13 Mayıs tarihlerinde 1. Genel Kurul toplantısını gerçekleştirecek.

HDK Yürütme Kurulu adına yayınlanan duyurudaki bilgilere göre, Halkların Demokratik Kongresi 1. Genel Kurulu 12–13 Mayıs tarihlerinde Ankara’da toplanacak.

HDK, Genel Kurul toplantısına katılım çağrısı yaptı.

Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’nin dört bir yanından, eşitlik ve özgürlük için; emeğin hakkı, barış ve demokrasi için; tüm renklerimizle, farklı dillerden sesimizin birbirine karışarak oluşturduğu insanlık korosuyla; dirençle, umutla Ankara’da Genel Kurulumuzu yapıyoruz.

Demokrasinin, eşitliğin, özgürlüğün, emeğin hakkının, barışın kazanıldığı bir Türkiye yaratma mücadelesinde güçlü ve kararlı adımlarla ilerliyoruz. Yeni bir döneme, daha etkin, güçlü, kapsayıcı ve mücadeleci bir sürece, daha çok deneyim edinmiş olarak giriyoruz. Büyüyerek, genişleyerek, öğrenerek, birbirimizden destek ve güç alarak yürüyoruz.

Delegeler olarak, yerel yürütmelerde ve meclislerde aktif çalışanlar olarak 12-13 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleştireceğimiz Genel Kurul’da yaptıklarımızı değerlendireceğiz; çıkaracağımız sonuçlarla geleceğe daha etkili müdahale etmenin zeminini güçlendireceğiz…”

 
HDK’nın Genel Kurul Duyurusunun Tam Metni İçin Tıklayın
 
 
 
Genel Kurul Gündemi

Genel Kurul toplantısının ilk günü açılış konuşmalarıyla başlayacak, divan seçimi ile devam edecek. Divan seçiminin ardından HDK üyesi milletvekilleri ve konuklar konuşma yapacak.

Ardından siyasal durum değerlendirmeleri yapılacak ve karar önergeleri açıklanacak.
2. günde ise HDK çalışmaları ve ilerleyen döneme ilişkin değerlendirmeler  ve tüzük değişiklikleri yapılacak, dilek ve öneriler bildirilecek.

Toplantı 12-13 Mayıs tarihlerinde Ankara’da  Alkadraz Salonu’nda saat 10:00 -19:00 arasında gerçekleşecek.